HOME~MOTRONA~POWRÓT

 

Systemy napędowe, sterowanie ruchem i napędami. Konwertery, interfejsy i akcesoria

Sterowniki synchroniczne
(elektroniczny wał lub przekładnia)
do synchronizacji prędkości, zdarzeń, pozycji, znaczników indeksujących

Informacje ogólne  ()

Wszystkie sterowniki synchroniczne przedstawione na tej stronie działają zgodnie z regułami Master- Slave. Zasady sterowania synchronicznego Podczas gdy Master może swobodnie przemieszczać się z określonym profilem prędkości wynikającym ze zdalnej prędkości odniesienia, synchronizator będzie sterował jeden lub kilka napędów slave dokładnie w takich samych warunkach jak przebiega ruch Master (położenie, prędkość)

Sterowanie opiera się na przyrostowym sprzężeniu pozycji za pomocą enkoderów po obu stronach. Wiele aplikacji wykorzystuje koło pomiarowe z enkoderem zamiast napędu Master. 

Możliwe jest ustawienie każdej prędkości czy stosunku przekładni za pomocą nastawialnych impulsów skalowanych współczynnikami.

Wszystkie urządzenia mogą akceptować znaczniki impulsów z enkoderów, czujników zbliżeniowych czy fotocell do automatycznego tworzenia właściwej pozycji ze skokiem czy cyklem odpowiednich aplikacji.

 

Sterowniki synchroniczne Motrona mogą działać z każdym napędem (inwerter AC, DC, napęd serwo i hydrauliczny) akceptującym sygnał odniesienia prędkości ±10 V. Najszybsza pętla sterowania pozycji (100 µsek.) zapewnia doskonałe osiągi i umożliwia pracę nawet w najbardziej dynamicznych aplikacjach.

 

APLIKACJE

BY 125
Sterownik do synchronizacji napędów AC, DC, Serwo z zadawaniem 0-10V

BY125 / Motrona - sterownik do synchronizacji napędów AC, DC, serwonapędówTani, kompaktowy sterownik synchroniczny z doskonałymi cechami sterowania,  przeznaczony specjalnie do aplikacji z małymi maszynami z ograniczonymi budżetami

 

 

 

Dokumentacja: BY 125 (800 k)

 

 

BY150
Sterownik synchroniczny

Sterownik synchroniczny BY150 MotronaNajsilniejszy z grupy, o najlepszych osiągach i największej dokładności  przy wysokich prędkościach

 

 

  Dokumentacja: BY150  (470k), Moduł CANbus  (95k) dla BY 150

 

 

 

BY240
Sterownik synchroniczny

BY240 / BY200 MotronaModel zastępujący bardzo popularny sterownik BY 200,  który udowodnił swoją siłę tysiącami zastosowanych na całym świecie aplikacji

 

 

 

 

BY340 / BY641
Precyzyjny, tani sterownik synchroniczny działający w trybie M-S

Nowa seria elektronicznych sterowników synchronicznych serii BY, w kompaktowej standardowej obudowie typu DIN (łącznie z lokalnym panelem obsługi oraz interfejsem RS232 - do obsługi zdalnej), przeznaczona do montażu czołowego, idealna do współpracy z napędami różnego typu i rozmiaru.

 

BY340 - sterownik synchroniczny MS

 

Dokumentacja: BY340 / BY641  (630k)

 

 

MC700
Sterownik ruchu / firmware BY701
Doskonały wielonapędowy moduł synchronizacji z użyciem fizycznej lub wirtualnej osi Master

Seria sterowników powstała na bazie uniwersalnej platformy sprzętowej, umożliwiającej podłączenie wejść enkoderów, cyfrowych i analogowych we / wy jak również interfejsów szeregowego i CANopen (opcja PROFIBUS)

 

MC700 Motrona - 4 osiowy sterownik ruchu (firmware BY701)

Moduły są dostarczane razem z biblioteką "Plug-in"na płycie CD

i użytkownik może sam wczytać do modułu potrzebne mu oprogramowanie hardwarowe. Po ustawieniu niewielu parametrów moduł gotowy jest do działania.

 

 

 

 

Standardowe cechy sprzętowe sterowników MC700:

 

 

Dokumentacja: MC700 / MC720  (336k)

 

 

ELEKTRO-TRADING sp. z o.o.
Tel: +48 (0-32) 330-45-70,  Fax: +48 (0-32) 330-45-74,  e-mail: info@elektro-trading.com.pl